+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Güvenli şifre için tavsiyelerKullanıcı adı ve şifre olarak ne seçtiğinize çok dikkat edin. Eğer kullanıcı hesabınızın login denemeleri kısıtlaması yoksa kullanıcı adının biinmesi işin yarısının hallolması anlamına gelebilir. Özellike ilk 10 daki kullanıcı adları için (özellikle Administrator/Administrateur hesapları), şifreler güçlü seçilmeli.

Genelde yazması ve hatırlaması kolay şifreler seçeriz fakat bu tip şifreler Internet'te kimlik doğrulamada kullanıldığı için aslında çok güçlü seçilmeliler.

Güçlü bir şifre yaratırken aşağıdaki 3 temel şeyi hatırlayın:
1. Harf, rakam ve özel karakterler kullanın. Ayrıca saldırılarda kullanılan bazı sözlüklerin normal harf/rakam için özel karakterlerin (ör a-@, i-1, o-0 ve s-$, ör $1fr3) kullanıldığı "l33t" modu olduğunu da unutmayın. Bu yüzden tahmin edilemeyecek şekilde birleştirin.
2. Büyük küçük harf kombinasyonu kullanın.
3. Uzun olsun. Uzun bir şifre her zaman daha güçlü demek değil ama yararlı olduğu durumlar var.

 

(www.olympos.net)
Eklenme Tarihi : 08.02.2010   Okunma Sayısı : 3401
Anahtar Kelimeler : Güvenli, Şifre, PasswordÖnceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım