+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Kablosuz ağ bağlantı kalitesinin optimizasyonuEvinizde birden fazla PC bulunuyor ve bu bilgisayarlar W-LAN yönlendiricisi ve ADSL modem üzerinden internete erişiyor. Ancak telsiz telefonunuzla herhangi bir görüşme yapmak istediğinizde internet bağlantısı aniden kesiliyor. Nasıl bir çözüme başvurabilirsiniz?

Kablosuz DECT telefonlar tıpkı W-LAN gibi 2,4 GHz frekans bandından yararlanıyor. DECT telefonunuzun baz istasyonu erişim noktasının (access point) yakınlarındaysa her iki cihazın birbirini olumsuz etkilemesi olası. Bu durumda telefon görüşmeleri, W-LAN yönlendirici ve ona bağlı PC arasındaki veri alışverişini kesintiye uğratır.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için W-LAN yönlendiricinin DECT telefona ait baz istasyonundan en az iki metre uzağında bulunduğundan emin olun. İnternet erişiminiz telefon görüşmeleri sırasında aksamaya devam ediyorsa, WLAN yönlendirici üzerindeki antenin yerine daha güçlü bir anten monte etmelisiniz. Bu değişiklik, yönlendirici kalın duvarların ardında olsa bile performansı arttıracak ve telsiz telefonunuz çaldığında da stabil bir bağlantı sağlayacaktır.
Eklenme Tarihi : 07.07.2009   Okunma Sayısı : 3524
Anahtar Kelimeler : Kablosuz, Ağ, WifiÖnceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım