+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Önemli komutları hızlı başlat çubuğuna eklemekÖnemli komutları Hızlı Başlat çubuğuna eklemek İşyerindeki bilgisayarınızın başından sık sık ayrılıyorsanız, her defasında tek bir tıklamayla izinsiz erişimlere kapatabilirsiniz.

İpucu: Söz konusu değişiklik için "rundll" sistem komutundan yararlanmak mümkün. Elbette söz konusu kısayolu masaüstünde oluşturmakla da yetinebilirsiniz. Ancak bu durumda etkin durumdaki pencereler yüzünden kısayola doğrudan erişim güçleşir. Bu nedenle söz konusu bağlantıyı simge şeklinde Hızlı Başlat çubuğuna eklemek daha pratik bir çözümdür.

Bilgisayarın kilitlenmesinde tek tıklamanın yeterli olması için Windows Gezgini'ni başlattıktan sonra adres satırına %AppData% ifadesini girin ve Git'e tıklayın. Bu komut kişisel uygulama verilerinin yer aldığı klasöre doğrudan geçiş sağlıyor. Microsoft Internet Explorer Quick Launch klasörüne girin ve bu konumdayken Dosya / Yeni / Kısayol'a tıklayın. Ekrana gelen sihirbaz üzerinden bilgisayara erişimi engellemek için rundll32.exe user32.dll, LockWorkStation komutunu girerek İleri'ye tıklayın. Bir sonraki adımdan Erişim engelle gibi bir isim belirttikten sonra Son'a tıklayın. Artık kısayol oluşturuldu ve Hızlı Başlat çubuğundaki yerini aldı.

Simgeyi değiştirmek için üzerine sağ fare tuşuyla tıklayın ve açılan menüden Özellikler'i seçin. Kısayol sekmesinden Simge değiştir'e tıklayın ve seçiminizi gerçekleştirin. Yeni düğmeye bir kere tıklamanız bilgisayarın kilitlenmesi için yeterli olacak ve doğrudan oturum açma ekranına geçilecek. Kullanıcı adı ve parola girerek, etkin oturumdaki işlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu değişiklik, yalnızca o an oturum açmış olan kullanıcı için geçerli oluyor. Bilgisayarınızda oturum açma yetkisine sahip tüm kullanıcılar için aynı işlemleri tek bir adımda da gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için aynı kısayolu yukarıdaki yöntemle fakat bu kez: Cocuments and SettingsAll UsersApplication Data'da oluşturmalısınız.

 

 
Eklenme Tarihi : 07.07.2009   Okunma Sayısı : 4160
Anahtar Kelimeler : Başlat Çubuğu, Komut, EklemeÖnceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım