+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Thumbs.db dosyalarını engellemekBilgisayarınızda resim ve film içeren klasörlere girdiğinizde otomatik olarak Thumbs.db adlı bir gizli dosya oluşur. (Dosyayı görmek için Araçlar / Klasör seçenekleri / Görünüm / Gizli dosya ve klasörleri göster'i seçin / Tamam'ı tıklayın)
Bu dosya klasörü açtığımızda Görünümde Küçük resimleri seçti iseniz hızlı bir şekilde resim ve film dosyalarının simgesi resim veya filmin küçük bir görüntüsü ile değiştirilir. Böylece resimleri açmadan içeriğini küçük olarak görebilirsiniz.
Eğer klasörleri Küçük resimler görünümünde açmıyorsanız Thumbs.db dosyasına ihtiyacınız olmaz. Bu dosyayı silseniz de klasöre sonraki girişinizde tekrar oluşur.
Thums.db dosyasının oluşmaması için klasör açık iken menüden Araçlar / Klasör seçenekleri / Görünüm / Küçük resimleri önbelleğe alma seçeneğini işaretleyin / Tamam tıklayın.
Bu durumda dosya oluşmaz ama Görünümde Küçük resimleri seçerseniz film ve resimlerin önizleme simgeleri daha yavaş oluşur.
Eklenme Tarihi : 18.07.2009   Okunma Sayısı : 3675
Anahtar Kelimeler : Thumbs.db, Dosya, EngelÖnceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım