+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Bir yol hikayesiBir yol hikayesiBir kral halkı için geniş bir yol yaptırmaya karar verdi. Yapımı tamamlanan yolu açmadan önce, bir yarışma düzenlemeye karar verdi. İsteyenin bu yarışmaya katılabileceğini ilan etttiren kral, yoldan en güzel geçeçek kişiyi belirleyeceğini söyledi.
Yarışma günü insanlar akın ettiler. Bazıları en güzel arabalarını, bazıları en güzel elbiselerini getirmişti. Kimi yanında en güzel yiyecekleri getirmiş, kimi de saçlarını en güzel şekilde yaptırmıştı.
Nihayet, tüm gün insanlar yoldan geçtiler, fakat yolu kat edip kralın yanına döndüklerinde hepsi aynı şikayette bulundu: Yolun bir yerinde büyükçe bir moloz yığını vardı bu moloz yığını yolculuğu zorlaştırıyordu.
Günün sonunda bir yolcu daha bitiş çizgisine ulaştı. Üstü başı toz toprak içindeydi, ama krala büyük bir saygıyla yönelerek elindeki altın kesesini uzattı:
"Yolculuğum sırasında, yolu tıkayan moloz yığınını kaldırmak için durmuştum bu altın kesesini onun altında buldum. Bu altınlar size ait olmalı."
Kral gülümseyerek cevap verdi:
"O altınlar sana ait delikanlı."
"Hayır, benim değil. Benim hiçbir zaman o kadar çok param olmadı."
"Evet" dedi kral. "Bu altınları sen kazandın, zira yarışmanın galibi sensin. Yoldan en güzel geçen kişi sensin. Çünkü, yoldan en güzel geçen kişi, ardından gelenler için yoldaki engelleri kaldıran kişidir !"
Eklenme Tarihi : 17.03.2009   Okunma Sayısı : 7500
Anahtar Kelimeler : MikroÖnceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım