+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Bitmeyen SenfoniBüyük şirketlerden birisinin genel müdürü, gerçek bir klasik müzik aşığıymış.

 

Günlerden bir gün, şehre ünlü bir orkestra gelmis. Vereceği konserin en önemli parçası da Schubert'in ünlü 'Bitmeyen Senfoni' siymiş'.

 

Genel müdür bu eseri dinlemek için çok hevesli olmasına rağmen, işi nedeni ile, konsere gidemeyeceğinden, gelen davetiyeyi şirketin insan kaynakları müdürüne vermiş ve; "Lütfen bu konsere git ve bana izlenimlerini aktar" demis.

 

Genel müdürden aldığı talimatla, konsere giden insan kaynakları müdüründen, ertesi gün bir değerlendirme raporu gelmis. 

 

"Sayın Genel Müdürüm" diye başlıyormuş.

 

"1- Dört obuacı konserin önemli bir süresinde boş oturdular. Bunların sayısı azaltılırsa konsere daha çok katkıda bulunurlar. 

 

2- Orkestrada on iki kemancı var. Bunların hepsi aynı anda hareket ediyorlar ve aynı notaları seslendiriyorlar. Bence ciddi bir yanlislik. Kesinlikle personel tasarrufu yapılmalıdır. 

3-Önaltılık notalara ağırlık verilmis. Doğrusu büyük ziyan.. Seyirciler sekizlik ve onaltılık notalar arasındaki farkı anlamaz. Bu nedenle; onaltılık notalarla eser çalarak yüksek ücret alan elemanlar yerine, sekizlik notaları çaldırıp, düşük ücretle çalışan stajyerler kullanılmalıdır.

4-Yayli sazlarla işlenen pasajlar, nefesli sazlarla aynen tekrarlanıyor. Bu durum gereksiz tekrardan başka bir şey değildir. Dolayısıyla; tekrarlar önlendiğinde, iki saatlık konser yarı yarıya inecektir.

 

Özet olarak sayın genel müdürüm; eğer Schubert bu önlemleri alsaydı "Bitmemiş Senfoni" kesinlikle biterdi. 

 

Arz ederim efendim". 
Eklenme Tarihi : 21.11.2009   Okunma Sayısı : 2705
Anahtar Kelimeler : MikroÖnceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım