+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Gelin ve KaynanaMikro Gelin KaynanaUzun yillar önce Çinde Lili adli bir kiz evlenir ve ayni evde kocasi ve kaynanasi ile birlikte yasamaya baslar.
Birkaç ay sonra bitmez tükenmez gelin-kaynana kavgalarindan ev, hem onun hemde annesi ile karisi arasinda kalan esi için çekilmez hale gelmistir. Birseyler yapmak gerektigine inanan gelin, dogru babasinin eski bir arkadasi olan baharatçiya gider ve derdini anlatir.

Yasli adam ona bitkilerden bir ekstre hazirlar ve bunu 3 ay boyunca her gün azar azar kaynanasi için yaptigi yemeklerin içine koymasini söyler. Zehir az az verilecek, böylece onu gelininin öldürdügü belli olmayacaktir. Yasli adam genç kiza kimsenin ve esinin süphelenmemesi için kaynanasina çok iyi davranmasini, ona en güzel yemekleri yapmasini da söyler.

Sevinçle eve dönen gelin bunlari aynen uygular. Her gün kaynanasina en güzel yemekleri yapar. Ona çok iyi davranarak tabagina azar azar zehri damlatir. Bir süre sonra kayinvalidesi de, çok degisir ve ona kendi kizi gibi davranmaya baslar. Evde artik baris rüzgarlari eser.

Bu ara gelin, yasli kadinin artik ölmesini istemez olur ve verdigi zehirlerden pisman bir vaziyette baharatçi dükkaninin yolunu tutar. Yasli adama, kaynanasina verdigi zehirleri temizleyecek bir çare için yalvarir.
Yasli adam yasli gözlerle söyle konusur:

" Sevgili Lili, sana verdiklerim sadece vitaminlerdi. Gerçek zehir, senin beyninde idi. Sen ona iyi davrandikça onunda nefreti sevgiye dönüstü. Böylece siz gerçek bir ana-kiz oldunuz.
Gül veren elde, gül kokusu kalir." degil mi?
Eklenme Tarihi : 29.03.2009   Okunma Sayısı : 3920
Anahtar Kelimeler : MikroÖnceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım