+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Özgüven BildirgesiÖzgüven, Simge Bilgisayar, Mikro DestekBen kendimim,

Tüm dünyada benim gibi hiç kimse yok. Bazı yönleri bana benzeyenler var, fakat kimse tam olarak tüm yönleriyle benim gibi değil. Dolayısıyla bende varlık bulan her şey sadece bana özgü, çünkü ben onları tek başıma seçtim.

Benimle ilgili her şey benim; vücudum, ve onu oluşturan her şey; zihnim, ve onu oluşturan tüm düşünce ve fikirler; gözlerim, ve onun ifade ettiği tüm görüntüler; duygularım, ve onlar her neyse öfke, neşe, kaygı, sevgi, hayal kırıklıkları, heyecan; ağzım, ve oradan çıkan her sözcük nazik, yumuşak ya da kaba, doğru ya da yanlış; sesim, yüksek ya da alçak, ve tüm davranışlarım, başkalarına ya da kendime karşı.

Kendi fantezilerim, rüyalarım, umutlarım, korkularım.

Tüm zafer ve başarılarım benim, tıpkı tüm hatalarım gibi.

Çünkü beni oluşturan tüm parçalar benim. Ben kendimle tamamen yüzleşebilirim, ve böyle yaparak beni oluşturan tüm parçaları sevip, onlarla dost olup, dostça yaşayabilirim. Ve böylece benim için en önemli şeylere ulaşmak üzere, bir bütün olarak amaçlarımı Allah(c.c)ın izniyle gerçekleştirebilirim.

Kendi kendimi şaşırtan bazı yönlerim olduğunu biliyorum.

Ve bilmediğim başka yönlerim de var. Fakat kendimle dost olduğum ve kendimi sevdiğim sürece, beni şaşırtan bu yönlerin üzerine cesaret ve umutla gidip kendimle ilgili daha pek çok şey bulabileceğimi biliyorum.

İnsanlara nasıl görünürsem görüneyim, ne söylersem, ne yaparsam yapayım, herhangi bir anda ne düşünürsem ne hissedersem hissedeyim, hepsi de benim. Bu bana özgü. Zamanın o noktasında nerde olduğumun ifadesi.

Ne yaptığıma, nasıl düşündüğüme, ne hissettiğime baktığımda, bazı yönlerim uyumsuz olabilir. Ve ben bu uymayan yönleri çıkarıp, uyduğuna emin olduklarımla yola devam edebilirim. Çıkardıklarımın yerine yeni şeyler üretebilirim.

Görebilir, duyabilir, hissedebilir, düşünebilir, söyleyebilir ve yapabilirim. Benim dışımdaki dünyada, insanlara bir düzen teşekkül edebilecek, ilişkileri anlamlı kılabilecek, üretken ve onlara yakın olabilecek, gerekirse dışarıda hayatta kalabilecek birikimim var.

Duygularım, düşüncelerim, fiillerim, sorumluluklarımla kendime ait im ve böylece kendimi yeniden biçimlendirebilirim.

Ben kendimim ve bundan mutluyum.

(www.turkiyenlp.com)
Eklenme Tarihi : 19.04.2011   Okunma Sayısı : 6747
Anahtar Kelimeler : MikroÖnceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım