+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Son misafirHoş geldin ne zamandır seni bekliyordum hadi hemen gidelim diyebilmemiz dileğiyle selamlar sevgiler Kapı çalar... 

Sabahın erken saatlerinde. Açarsınız. Sütçünüzdür gelen. Sütçünün litreliğinden kabınıza dökülen beyazlıkta sabahın güzelliğine kavuşursunuz. 

Gözünüzde pırıl pırıl bir sabah kahvaltısı canlanır. İçinizden "Bugün kahvaltıyı bahçede yapalım" diye geçirirsiniz. 

Kapı çalar... Gelen postacıdır. Kucağında büyükçe bir paket. Uzattığı kağıda imza atarsınız. Daha önceden ismarladığınız kitaplara kavuşmanın sevincini yaşarsınız. 

Zaten tatilde olduğunuzdan bu kitaplara çok ihtiyacınız vardır. "Artık canım sıkılmayacak " deyip keyiflenirsiniz. En çok merak ettiğinizi alıp şezlonga uzanırsınız. 

Kapı çalar... Kapıya koşarsınız. 

Yıllardır görmediğiniz bir dost gelmiştir. Sevinirsiniz. Sohbetleriniz saatler boyu hatta bütün gün sürer. "Yaşamak ne güzel" dersiniz içinizden. Hele böyle dostlar varken. 

Kapı çalar... Dürbünden bakarsınız. Kimseyi göremezsiniz. Dönüp yeniden koltuğa gömülürsünüz. 

Bir daha çalar. Bakarsınız, yine kimse yok. Tam o sırada bir daha çalınca kapıyı açarsınız. Komşunuzun oğlu, elindeki sopayla zile uzanmakta. Meğer tuzları bitmiş. 

İçeriden tuz getirirken kendi kendinize söylenirsiniz. "Elbette göremem. Keratanın boyu bir metre." 

Bu küçük hadise neşelendiriverir ortalığı. 

Kapı çalar... Düşüp bayılacak kadar şaşırırsınız. Askerdeki oğlunuz haber vermeden izne çıkmıştır. "Oğlum benim" diye hasretle kucaklarken göz yaşlarınızı zaptedemezsiniz. 

Mutluluğunuz oğlunuzun izni kadar uzar... 

Kapının her çalışında sanki mutluluğa koşmaktasınız. Huzur tüter gözlerinizden. Her sessizlikte kulaklarınız zil sesi arar... 

Ve kapı çalmaz... O gün en büyük misafiriniz gelir. 

Adeta kapıyı kırmıştır. Alıp gider sizi, şaşırırsınız. 

"Niye haber vermedi?" diye içinizden geçirirken; "Doğdugundan beri zile basmaktayım" der. 

Bir şeyler söylemek istersiniz o an. 

Ama o andan sonra diliniz dönmez. 

Ölüm sessiz sedasız gelivermiştir...

Can DÜNDAR
Eklenme Tarihi : 11.02.2009   Okunma Sayısı : 2777
Anahtar Kelimeler : MikroÖnceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım