+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Üniversite'de mantık dersiMantık dersi, mikro destek, simge bilgisayar, mikro v14Öğretim yılının ilk mantık dersine oldukça yaşlıca bir profesör gelecekmiş. Nihayet, ilk mantık dersi başlamış. Öğrencilerden biri söz hakkı isteyerek: Sayın Profesör, mantık bize ne öğretir? Lütfen her şeyden önce bunu anlatır mısınız ricasında bulunmuş.

Profesör, kendisine merak ve şüpheyle bakan talebelerine: Mantık dersinin insanların düşüncesin yaptığı etkiyi açıklamak biraz güçtür. Onun için bunu sizlere bir örnekle açıklamak istiyorum. Farzedin ki, maden ocağından iki insan çıkıyor: birisinin üzeri tertemiz, diğerininki ise kömür karası içinde… Bunlardan hangisinin yıkanması lazımdır?

Öğrenciler, hiç tereddüt etmeden: Elbette ki, kirlisi yıkanmalıdır diye cevap vermişler. Bunun üzerine profesör, tebessüm etmiş:

İşte evlatlarım, mantık bu soruya cevap vermeden önce şu soruyu sorar:

Nasıl olur da bir maden ocağından çıkan iki kişiden birinin üzeri tertemiz iken diğerininki kirli olabiliyor?
Eklenme Tarihi : 16.09.2011   Okunma Sayısı : 6127
Anahtar Kelimeler : MikroÖnceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım