+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

25.12.2013 tarihli arşivdeki değişiklikler*e-Fatura işlemleri için Hizmet/Masraf Kartlarına “Birim” eklenmiştir.

*Cari fihristi dökümü(041830) no’lu menüde “e-Faturaya tabi” kolonu eklenmiştir.

*Alış faturası (062205)/Satış faturasına (061190) “Stopaj” uygulaması eklenmiştir.

*OdeaBank ile yapılan çalışma sonucunda;

Finans Yönetimi/Bankalarla bilgi alışverişi/OdeaBank

OdeaBank'a takas/teminat çek bilgisi gönderimi (074114)

OdeaBank'tan takas/teminat akıbet bilgisi alımı (074115)

OdeaBank'a firma ödeme emri gönderimi (074116)

OdeaBank'tan firma ödeme emri akıbeti alımı (074117) menüleri programlarımıza eklenmiştir.

*Kombine sipariş fişlerine, Ana, Alternatif, Evrak döviz başlıkları ve bilgileri eklenmiştir.

*Eski tip fatura dizaynında “Stok ismini açıklamaya yaz” parametresi eklenmiştir.

*Eski tip fatura ve irsaliye dizaynlarında, statik alanda sipariş değerleme kurunun basılabilmesi sağlanmıştır.

*Minimum sipariş veya hedef seviye aşımlarında sorumluya mail gönder parametresine bağlı oluşan TXT dosyanın içine Stok ismi eklenmiştir.

*Satın alma taleplerinden sipariş evrakı oluşturma veya kapama operasyonu (028004) menüsüne parametre ekranına “Döviz cinsi” seçimi eklenerek oluşan evrakın Döviz Cinsinin belirlenmesi sağlanmıştır.

*Depolar arası nakliye fişinde depo seçiminde Hak kontrolü parametrelere bağlanmıştır.

Program akış parametreleri (091400)

83-Depolar arası nakliye fişinde kaynak depo seçiminde hak kontrolü yapılmasın

84-Depolar arası nakliye fişinde hedef depo seçiminde hak kontrolü yapılmasın

*Sipariş yükleme emri yönetimi (033701) ile Yükleme emrinden irsaliye fatura oluşturma operasyonu (033705) menülerine Parti lot kolonları eklenmiştir.

Bu şekilde parti-lot bilgisi girilmemiş yüklemelerin kontrol edilmesi sağlanacaktır.

*Proforma alınan sipariş fişi (031150) kesinleştiğinde, sipariş tablosunda oluşan kaydın isteğe bağlı olarak otomatik olarak onaylandı olması sağlanmıştır.

 Bunun ile ilgili Program akış parametreleri (091400) no’lu menüde bulunan Sipariş parametreleri

 33-Proforma siparişler kesinleşirken, otomatik onaylı kesinleşsin.

*Evrak genel açıklama ve detay tanımları (099610) no’lu menüye, Otomatik kilitleme aksiyonları ve Kilitli evrak aksiyonları seçenekleri eklenmiştir. Bu seçenekler sayesinde evraklarınız isteğe bağlı olarak kaydedildiğinde, basıldığına, e-posta gönderildiğinde veya ön izleme yapıldığında otomatik kilitlenebiliyor. Kilitli evraklarınız dilerseniz print edilemiyor, e-mail gönderilemiyor ya da ön izleme yapılamıyor.

*Programlarımızın mevcut halinde evrakın kaç kez yazıcıdan çıktısının alındığını tutabiliyor ve gösterebiliyorduk. Yeni arşivimizle bir evrakın kaç kez e-posta gönderildiği ve kaç kez ön izleme yapıldığı görülebilmekte ve raporlanabilmektedir.

*Stok sipariş durum yönetimi (028014) ekranında rezervasyon miktarları da değerlendirilmektedir.

*Teklif fişlerinden sipariş evrakı oluşturma veya kapama operasyonundan (031303) “Seçili evrakları siparişe aktar (Ctrl+E)” seçilirse, açılan parametreler ekranına sipariş teslim tarihi bilgisinin girilebilmesi özelliği eklenmiştir.

*Proforma alınan sipariş onaylama/kapama/kesinleştirme operasyonlarında (038005) “Seçili satırları kesinleştir (CTRL+K)” seçilirse, açılan parametreler ekranına sipariş teslim tarihi  bilgisinin girilebilmesi ve sipariş otomatik oluşsun seçeneğinin eklenmesi sağlanmıştır.

*Sipariş fişlerinin içerisine bağlantılı hareketler butonu eklenmiştir. Bu özellik sayesinde istenilen sipariş evrakında, üzerinde bulunduğumuz satır ile ilgili sipariş öncesi ve sonrası bağlantılı tüm hareketleri listeleyebilir ve dilerseniz ALT+K yaparak detayına ulaşabilirsiniz. Sipariş satırı üzerindeyken Detay (ALT+ D) ve sonrasında Bağlantılı hareketler(ALT+B) yapmanız yeterli olacaktır.

*Yükleme emri yönetimi ile ilgili programımızda bulunun tüm operasyon ve yönetim ekranlarından seçili olan yükleme emirlerinin bağlantılı tüm hareketlerini listeleyebilir ve dilerseniz detayına ulaşabilirsiniz. Bağlantı sekmesine eklenen Bağlantılı hareketler (Ctrl-Alt+4) seçeneği ile bu özelliği kullanabilirsiniz.

*Yükleme emrinden irsaliye fatura oluşturma operasyonu (033705) ile  Seçili satırları ihracat irsaliyesine çevir seçildiğinde, ilgili siparişte ihracat kodu girilmiş ise tekrar ihracat kodu sorulmuyor,  siparişteki ihracat kodu otomatik taşınıyor.

*Sipariş evrakları yönetim ekranlarına, Bağlantılı hareketler seçeneği eklenmiştir. Bu özellik sayesinde seçili satır üzerindeyken sağ tuş ya da Bağlantı seçeneklerinde bulunan Bağlantılı hareketler (Ctrl+Alt+4) seçeneğini kullanarak seçili siparişinizin geriye veya ileriye dönük bağlı olduğu tüm hareketlerini listeleyebilir ve isterseniz ilgili satırların detaylarına ulaşabilirsiniz.

*İş merkezi kartları yönetiminden (235500) seçili satır üzerinden operasyon tamamlama evraklarına ulaşım sağlanmıştır. Seçili satırda farenin sağ tuşuna basılarak ilgili operasyon tamamlama evrakına ulaşılabilmektedir.

*Stoka üretilecek ürünlerle ilgili izleme ve iş emri oluşturma (230009) operasyonu son arşiv ile ihracat siparişlerini de değerlendirmeye başlamıştır.

*Stoka üretilecek ürünlerle ilgili izleme ve iş emri oluşturma (230009) ekranına onaylı veya onaysız siparişlerin değerlendirilip değerlendirilmemesini sağlayacak bir özellik eklenmiştir.

*MRP 2’de verilen tarih aralığındaki operasyon tamamlama evraklarının bir yönetim penceresinden listelenebilmesi ve istendiği taktirde, detayına ulaşılabilmesi, toplu silinebilmesi ve dökülebilmesi sağlanmıştır.

*İş emri reçete planlama ve sevk karşılaştırma raporuna (230600), İş emri kodu ve Adı kolonları eklenmiştir.

*Damga vergisi e-Beyannamesinin versiyonu 2 olmuştur. DAMGA_2 ve DAMGA_2.xsd olarak xml değiştirilmiştir.

*Personel kimlik kartları düzenleme ve yazdırma (111900) menüsündeki ekrana veya “Değiştir” dediğimizde açılan form dizaynına personelin “Kan grubu” eklenmiştir.

*Personel sicil kartında alt alana “İşe giriş e-Bildirgesi-Tekrar işe giriş e-Bildirgesi-İşten çıkış e-Bildirgesi” sekmeleri eklenmiştir.

*5746 sayılı tabi oluğu SGK kanunun uygulaması SGK yönünden bu kanundan yararlanma süresi 5 yılı dolduran personeller için sona ermesine rağmen Gelir vergisi yönünden 4691 sayılı kanuna göre devam edebilmektedir. Bu durumda olan personeller için, tabi olduğu Kanun 2’de 4691 sayılı kanun eklenmiştir.

*Banka hesap gruplarına “Banka teminat” seçeneği de eklenmiştir.

*Kiralanabilir Varlık Yönetimi menüsüne Şikayet tanıtım kartı (167101) eklenmiştir.

*Dahilide İşleme İzin Belgesi ile İlgili İthalat listesi ek 9 formu programımıza eklenmiştir.
Eklenme Tarihi : 01.01.2014   Okunma Sayısı : 4074
Önceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım