+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Evrak gruplu irsaliyeleri faturalaştırma operasyonuV12 serisi programlarımızın Stok yönetimi/Operasyonlar menüsüne İrsaliyeleri faturalaştırma operasyonu (Evrak gruplu) (010301) ekranı eklenmiştir. Bu düzenleme ile amacımız; irsaliye evraklarına ait hareketleri evrak bazında listeleyip kullanıcılarımızın faturaya çevrimini gerçekleştirecekleri irsaliye evraklarını seçmede kolaylık sağlamaktır. Yani bir irsaliye evrakından girilen tüm satırları (stok hareketlerini) ayrı ayrı listelemek yerine, tek bir satırda listeleyip evrak bazında seçimi hızlandırmaktır. Zaten bu operasyon ekranını İrsaliyeleri faturalaştırma operasyonu (010300) ekranından farklı kılan da irsaliyelerin satır bazlı değil evrak bazlı listelenmesidir. 

Program çalıştırıldığında yapılması gereken;

Hangi tarih aralığında düzenlenen irsaliyeler için fatura kesileceğinin belirlenmesi,
Hangi depolardaki irsaliyelerin listeleneceğinin seçilmesi,
Hangi hareket tipine ait irsaliyeler için fatura girişinin yapılacağının belirlenmesidir. Yani normal giriş çıkış irsaliyeleri için mi ya da iade giriş çıkış irsaliyeleri için mi düzenleneceği seçilecektir.

Bu belirlemeler doğrultusunda istenen özelliklere uyan irsaliye evrakları listelenecektir. Bu aşamada kullanıcılarımıza düşen hangi irsaliye evrakı için fatura düzenleyeceklerse ilgili evrak satırında konumlanmaları ve faturalaştırma işlemini gerçekleştirmeleridir. Fatura çevrim işlemleri bu ekranın operasyon başlıklı menüsünde sunulan "Seçili satırları faturaya çevir" ve "Seçili satırları ana cariye fatura et" seçeneklerinin çalıştırılmasıyla yapılmaktadır.
Eklenme Tarihi : 26.03.2009   Okunma Sayısı : 3113
Önceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım