+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

İade talep fişlerinin onaylı olarak takip edilebilmesiİade talep evraklarını onaylı olarak takip etmek isteyen kullanıcılarımız için Kuruluş programının Sistem/Sistem ve program parametreleri/Program akış parametreleri (091400) ekranının Stok parametreleri sayfasına İrsaliye ve faturaya iade talebi çağırmada onay kontrolü parametresi eklenmiştir.

Bu parametre ile amacımız; satın alma iade talep fişlerinin onay verilmeden iade irsaliyesi ve iade faturasına çağrılarak işlem görmesinin engellenmesidir. Bu parametre ü(evet) olarak işaretlendiğinde, iade talep evrakları girilip kayıt edildikten sonra evraka "Onaysız" opsiyonu atanacaktır. Yani iade talep evrakının onay verilmeden iade irsaliye ve faturaya çağrılması mümkün olmayacaktır. Bu parametre "Evet" konumunda iken iade talepleri çağırılmak istendiğinde herhangi bir kayıt gelmeyecektir. Bu durumda yapılması gereken iade talep evraklarında onay verme işlemi için yetkili olan kullanıcıların evrak bazında onay için Ctrl+Z, satır bazında onay içinde Ctrl+W tuşuna basarak ilgili evrakı onaylı durumuna getirmeleri gerekmektedir. Bu işlem sonrasında iade talepleri evraklara çağrılabilecek, dolayısıyla onaylandı durumuna getirilmeden işlem yapılmasına izin verilmeyecektir.
Eklenme Tarihi : 25.03.2009   Okunma Sayısı : 2236
Önceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım