+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Satın alma taleplerinin farklı depodan karşılanabilmesiKuruluş programının Program akış parametreleri (091400) ekranının genel parametreler sayfasına, 36-Satın alma talepler talep deposundan farklı bir depodan karşılanabilir ve 37-Farklı depodan satın alma talep çağrıldığında satır deposu için "Talep deposu kullanılsın, evrak deposu kullanılsın" parametreleri eklenmiştir.

Bu parametrelerle öncelikli amacımız satın alma talepleri Shift+F9 tuşları ile sipariş evrakına çağrılırken talep evrakından girilen depo haricinde farklı bir depo seçildiğinde taleplerin karşılanmasını mümkün kılmaktır. Bunun için yapılması gereken Satın alma talepler talep deposundan farklı bir depodan karşılanabilir parametresinin ü (evet) olarak işaretlenmesidir. Böylece talep evrakından girilmiş olan deponun sipariş evrakından seçilmesi gibi bir zorunluluk olmayacak, talepler o an firmanızın hangi deposu uygun ise istenen depolardan karşılanabilecektir.

Bunun yanı sıra sipariş evrakına farklı depo seçilmiş talepler çağrıldığında sipariş evrakının satır detayındaki depo alanına talep evrakından girilen deponun mu yoksa evraktan seçilen deponun mu yazılacağının dolayısıyla talebin hangi depodan karşılanacağının belirlenebilmesi sağlanmıştır. Bu belirlemede Farklı depodan satın alma talep çağrıldığında satır deposu için alanında sunulan "Talep deposu kullanılsın, evrak deposu kullanılsın" seçeneklerinden uygun olanının seçilmesidir.
Eklenme Tarihi : 25.03.2009   Okunma Sayısı : 2196
Önceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım