+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Sipariş-Satın alma kontrol muafiyet parametreleriProgramlarımızda stokların alışlarına yönelik birçok parametre bulunmakta ve her bir stok grubunun işleyişi kendine özel olan parametrelerle şekillenmektedir. Kimi grup stoklar satın alma şartı olmadan alınamayacağı gibi, kimi grup stoklar öncesinde sipariş fişi girişi olmadan alışı yapılamamaktadır. Bu ve buna benzer stok alış örneklerini çoğaltabiliriz.


Sipariş & Satın alma kontrol muafiyet parametreleri (093101) ekranında yer alan

Sipariş vermede SAS zorunluluğundan muaf stoklar, Mal kabulde sipariş ve SAS zorunluluğundan muaf stoklar parametreleri ile amacımız; bazı ürünlerin siparişlerine yönelik Sipariş & Satın alma kontrol parametreleri (093100) ekranından belirlenmiş

Satın alma şartı olmadan sipariş verilemez,

Verilen siparişte satın alma şartı uygunluk kontrolü


gibi stok siparişlerine ait parametre tanımlamalarından istenen stok grubunun muaf tutulmalarını sağlamaktır. 

Örneğin marketlere sıcak ürün olarak tabir ettiğimiz ve günlük olarak gelen ürünlerin fiyatları değişiklik gösterebilmekte ve birçoğunun fiyatı yeniden belirlenebilmektedir. Dolayısıyla bu gibi ürünlerin alışlarını kolaylaştırmak için sipariş parametrelerinde satın alma şartlarına yönelik seçilmiş parametrelerden muaf tutulmasını sağlayabiliriz. Bunun için yapılması gereken tek işlem bu ekranda hangi ürün ya da ürün grubunun bu parametrelerden muaf tutulacağına ait SQL sorgu cümlesinin yazılmasıdır.

Aşağıda, sınırlandırma haricinde tutulacak stok yapılarına ait örnek SQL cümleleri yer almaktadır.

Sipariş vermede SAS  zorunluluğundan  muaf stoklar: sto_kod='A001' or sto_kod='B001'


Mal kabulde sipariş ve SAS zorunluluğundan muaf stoklar: sto_anagrup_kod='01' or sto_anagrup_kod='02' ya da sto_kalkon_kodu = 'MUAFSTOKLAR' gibi.
Eklenme Tarihi : 25.03.2009   Okunma Sayısı : 2523
Önceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım