+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Türkiye Noterler Birliği, Noterlik Bilgi Sistemi SMMM Defter Bilgi Girişi UygulamasıDaha önce programlarımızdaki Numaratör (089970) girişinden dökülen noter sayfası bilgileri, bundan sonra Türkiye Noterler Birliğinin, noterlik bilgi sisteminden elektronik olarak hazırlanacaktır.

www.tnb.org.tr adresinde bulunan SMMM Defter bilgi birişi uygulamasına kullanmış olduğumuz programımızda bulunan mükellef bilgilerinin aktarılması uygulaması eklenmiştir.

Uygulamayı kullanabilmek için öncelikle, Kuruluş programına giriniz (KUR9000, Mikrokur). Kuruluş menüsünden Firma tanıtım kartı (501110)’nı açınız.

Firmanızı seçtikten sonra, Defter nevi alanına kadar geliniz.

Firma temsilcileri butonuna basınız. SM/SMMM olan firma temsilcisini seçiniz. Diğer butonuna basınız.

Türkiye Noterler Birliği şifresini tanımlayınız. Alt+S tuşlarını kullanarak kaydediniz.

mikro v14

 

 

 

Uygulama programına giriniz (BÜRO9000, Mikbüro ve içinde muhasebe modülü bulunan programlar).

Muhasebe modülü altında bulunan parametreler ve tanımlamalar menüsüne eklenen E-Noter (Türkiye Noterler Birliği) (089971) uygulamasına giriniz. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

mikro destek

Yeni liste ekle butonuna basarak defter listesi tanımlayabilirsiniz. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

Mikro Yetkili Satıcı

Liste defterleri butonuna basarak defter bilgilerini programa tanıtabilirsiniz.

Aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir.

Yeni defter takımı ekle butonuna basınız.

Mükellef bilgileri karşınıza gelecektir.

Seçili mükellefe ait defterler butonuna basınız.

Yeni defter ekle butonuna basınız.

Aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir. Bu ekrandan defter türünü, defter onay türünü, defter dönemini, defterin çift mi tek sayfa mı kullanılacağını, sayfa sayısını veya başlangıç/bitiş sayfa numarasını girmelisiniz. Devam butonuna basınız. Tüm defterleri bu şekilde tanımlayınız. Tanımlamalarınız bittiğinde Devam butonuna basınız. Kayıt ekranına ulaşmak için devam butonuna basınız ve bekleyiniz.

mikro

Tüm işlemler bittikten sonra, aşağıdaki ekrandan, Meşruhat yazdır (Siteye giriş) butonuna basarak geçici onay için siteye giriniz.

v14

 

Mikro 14

Siteye girdikten sonra geçici onay için, meşruhatı ve listeyi yazdırabilirsiniz. Yazdırma işlemi site içinden yapıldığı için, SMMM Defter bilgi girişi ekranındaki kullanım kılavuzundaki yönergeleri takip ediniz.
Eklenme Tarihi : 26.12.2011   Okunma Sayısı : 15646
Önceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım