+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Bozuk Veritabanı OnarmaBu yöntem ile (disk arızası gibi) herhangi bir sebeple bozulan veritabanlarınızı onarmanız mümkün olabilicektir. Öncelikle belirtmek gerekiyorki bu yöntemi uygulamanız onarımın başarılı olacağını garanti etmez. Aşağıdaki tarif edilen işlemi yaptıktan sonra, halen veritabını hatası devam ediyorsa, konu hakkında uzmanlaşmış birinden destek almanızda fayda var.

Aşağıdaki kodu çalıştırmak için Microsoft SQL Server Management Studio programını açın. Gerekli  bilgileriniz ile sunucuya bağlanıp New Query  alanına tıklayıp açılan ekrana aşağıdaki kodları yazın.

Kodlar arasında VTKODU yazan yerlere bozuk veritabanınızın ismini ve V15 yazan yere de kullanmakta olduğunuz Mikro versiyonu yazın. Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra F5 tuşuna basarak yazdığınız kodları çalıştırabilirsiniz.

Kodlar çalıştırıldığında Messages penceresinde yapılan işlemler hakkında bilgiler verilecektir.  İşlem tamamlandığında Microsoft SQL Server Management Studio çıkıp yaptığınız işlemin başarılı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Çıkış yaparken yazdığınız kodu saklamak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. İstiyorsanız uygun bir dosya ismi vererek kodu saklamanız da mümkün.

Yazılacak Kodlar:

EXEC SP_RESETSTATUS 'MikroDB_V15_VTKODU';
ALTER DATABASE MikroDB_V15_VTKODU SET EMERGENCY
DBCC CHECKDB('MikroDB_V15_VTKODU')
ALTER DATABASE MikroDB_V15_VTKODU SET SINGLE_USER WITH ROLLBACK IMMEDIATE
DBCC CHECKDB (MikroDB_V15_VTKODU, REPAIR_ALLOW_DATA_LOSS)
ALTER DATABASE MikroDB_V15_VTKODU SET MULTI_USER
Eklenme Tarihi : 3.2.2016   Okunma Sayısı : 4879
Anahtar Kelimeler : Mikro, Bozuk Veritabanı Onarma, Suspect Database RecoveryÖnceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım