+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Mali Mühür, E-Fatura ve E-Defter BaşvurusuMali mühür başvurusu, e-fatura başvurusu ve e-defter başvurularının ayrı ayrı yapılması gerekiyor. Mali mühüre başvuran mükelleflerin hemen e-fatura uygulamasına geçme zorunluluğu bulunmayıp, e-fatura uygulamasına geçiş için ayrıca başvuru yapılması gerekiyor.

E-fatura uygulamasına geçmek için mali mühüre sahip olmak gerekiyor. E-defter uygulamasına geçmek için ise e-fatura uygulamasına geçme zorunluluğu bulunuyor. Bu nedenle 01.01.2016 tarihinde e-fatura ve e-defter uygulamasına başlayacak olan mükelleflerin aşağıdaki başvuru adımlarını izlemeleri gerekiyor. 


Mali Mühür Sertifikası Başvurusu:
Tıklayınız

e-Fatura Uygulaması Başvurusu: Tıklayınız

GİB-Portal yöntemi için “Portal” seçeneği seçildikten sonra “01.01.2016’da Başlamak İstiyorum” seçeneği işaretlenmelidir. “Şimdi Başlamak İstiyorum” seçeneği seçilirse kullanıcı hesabı hemen (KamuSM mali mühür bildirimini GİB’e ilettikten en az 1 gün sonra) açılır.

Özel entegratör yöntemi için “Özel Entegrasyon” seçeneğini seçmeleri gerekmektedir. 

e-Defter Uygulaması Başvurusu: Tıklayınız
istenilen başlangıç dönemi seçilerek başvuru yapılabilir.

 
Eklenme Tarihi : 24.11.2015   Okunma Sayısı : 4201
Anahtar Kelimeler : e-fatura, e-defter, efatura, edefter, mali mühürÖnceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım