+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Bozuk Outlook veri dosyalarının onarılmasıZaman zaman Microsoft Outlook uygulamasının veri dosyalarında bozulmalar olabiliyor. Ya da posta aracını kullanıyorsanız bilinmeyen hatalarla karşılaşılabiliyor. Böyle bir durumda karşılaşmanız durumunda Scanpst.exe uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu onarım aracı .pst  uzantılı dosyaları tarar ve dosya yapısının bozulup bozulmadığını kontrol eder. Dosya yapısında bozulma varsa yapıyı sıfırlayıp üstbilgilerini yeniden oluşturur.

Bu onarım aracı hem Microsoft Outlook 97-2002 Kişisel Klasörler Dosyası (.pst) hem de Microsoft Office Outlook 2003 ve Microsoft Office Outlook 2007 ürünündeki Office Outlook Kişisel Klasörler Dosyası (.pst) veri dosyalarında çalışır.

Scanpst.exe, Outlook'la birlikte yüklenir ve aşağıdaki konumda yer alır:

Sürücü:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE12

Burada önemli olan onarım aracını çalıştırdıktan sonra karşımıza gelen ekranda “Gözat” düğmesini tıklatıp ilgili dosyayı bulmanız. Bunun da en kolay yolu ise scanpst.exe onarım aracını çalıştırmadan bilgisayarınızda Outlook.pst dosyasını aratmanız bulunan konumu dikkate alarak gözat butonuyla açılan dosya seçicide ilgili konuma ulaşmanız.
Eklenme Tarihi : 26.11.2014   Okunma Sayısı : 3453
Anahtar Kelimeler : Outlook, Veri, OnarmaÖnceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım