+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Skype görüşme kayıtlarının silinmesiMicrosoft'un Skype'yi satınalması sonrasında Messenger yazılımını kullanım dışı bırakması ve kullanıcılarına adeta zorunlu kıldığı Skype'ye bir çok kullanıcı henüz alışabilmiş değil. Bu noktalardan birisi de konuşma geçmişinin Skype tarafından otomatik olarak kaydedilmesi. Her ne kadar faydalı yönleri de olsa, 3. kişilerin açık olan bilgisayarlarda konuşma içeriklerine erişebilmesi açısından ciddi sakıncaları da ortaya çıkarabilicek bir güvenlik ihlali olarak da düşünülebilir. Eğer kullanıcı konuşma geçmişini silmek isterse yada otomatik olarak hangi süre kaydedilmesini belirlemek isterse aşağıdaki gibi ayarları değiştirerek gerçekleştirmesi mümkün olacaktır.

Skpye'ta konuşma geçmişini silmek için öncelikle programın üst tarafında bulunan Araçlar menüsü altında yer alan Ayarlar sekmesine tıklayarak, açılan yeni pencerede sol taraftaki menüden Gizlilik sekmesini bularak tıklıyoruz. Gizlilik ayarları sayfasında bulunan Geçmiş kaydı başlığı altında bulunan Geçmişi sil butonu yardımıyla geçmiş bilgilerimizi silebiliriz. Ayrıca Geçmişi sil butonunun sol tarafında bulunan açılabilir menü üzerinden ne kadarlık bir zaman dilimine ait kayıtların tutulacağını da seçebiliriz. Eğer tutma seçeneğini seçecek olursanız, Skype yaptığınız görüşmeleri ve mesajlaşmaları bundan sonra kaydetmeyecektir.

skype, geçmiş, görüşme kayıt
Eklenme Tarihi : 17.05.2014   Okunma Sayısı : 3029
Anahtar Kelimeler : SKYPE, Görüşme, Kayıt, SilmeÖnceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım