+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

SQL Server için TCP erişimi için Windows güvenlik duvarında bağlantı noktası açmawindows icin sql server ve mikro ayarlari1. Denetim Masası'nda Yönetimsel Araçlar'da Gelişmiş Güvenlik ile birlikte Windows Güvenlik Duvarı'nı çalıştırın.  Alternatif olarak;  Başlat menüsünde Çalıştır'ı tıklatıp WF.msc yazıp Tamam'ı tıklatarak da çalıştırabilirsiniz.

2. Gelişmiş Güvenlik Özellikli Windows Güvenlik Duvarı'nda sol bölmede bulunan Gelen Kuralları'nı tıklayıp daha sonra sağ bölümdeki Yeni Kural'ı tıklatın.

3. Kural Türü iletişim kutusunda Bağlantı Noktası'nı seçin ve ardından İleri'yi tıklatın.

4. Protokol ve Bağlantı Noktaları iletişim kutusunda TCP'yi seçin. Belirli yerel bağlantı noktaları'nı seçin ve ardından 1433 gibi Veritabanı bağlantı noktasının port numarasını yazın. İleri'yi tıklatın.

5. İşlem iletişim kutusunda Bağlantıya izin ver'i seçip ardından İleri'yi tıklatın.

6. Veritabanı Altyapısı öğesine bağlanmak istediğinizde Profil iletişim kutusunda bilgisayar bağlantı ortamını tanımlayan profilleri seçip (iyisi mi tüm kutucukları işaretleyip) ardından İleri'yi tıklatın.

7. Ad iletişim kutusunda bu kurala ilişkin bir ad (SQL Server Baglantısı gibi) yazıp ardından Son'u tıklatın.
Eklenme Tarihi : 05.10.2014   Okunma Sayısı : 3928
Anahtar Kelimeler : SQL Server, TCP, Güvenlik Duvarı, FirewallÖnceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım