+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Vistada çalıştırma onaylarını (uyarıları) kapatWindows Vista’nın sinir bozan ve bitmek bilmeyen uyarılarına son verip kafanızı dinleyebilirsiniz.

Vista'yı yönetici hesabıyla dahi kullansanız uyarılarla muhatap olmak durumundasınız. Üstelik Denetim Masası'na giderek sisteme kısaca "Tamam arkadaşım, sus artık!" deme şansınız da yok. Vista bu uyarıları size göstermekte oldukça kararlı. Peki ne yapmanız gerekiyor? Yaptığımız araştırmalarda Vista'nın UAC (User Account Control) uyarılarını engellemenin birkaç yoluna rastladık. Fakat bunlardan birisi diğerlerine oranla çok daha kullanışlı ve kolay.

Vista'nın son çırpınışları
Asıl alanı güvenlik yazılımları olan WinAbility Software firması, Vista kullanıcılarını bu uyarı derdinden kurtarmak için küçük bir program hazırlamış. 84,3 KB boyutundaki programı http://www.tweak-uac.com/download/ adresinden indirebilirsiniz. Tweak UAC isimli program herhangi bir kurulum işlemi gerektirmiyor. Kullanmak için yapmanız gereken tek şey indirmiş olduğunuz EXE dosyasını çift tıklayarak çalıştırmak. Programı çalıştırırken Vista'nın uyarılarını görecek olsanız da, bunlar işletim sisteminin son çırpınışları olacak.

Turn UAC off now: Bu seçenek Windows Vista'nın UAC (User Account Control) özelliğini tamamen kapatıyor. Eğer bilgisayarımla ne yaptığımı iyi biliyorum diyorsanız bu seçeneğ i kullanabilirsiniz.
Switch UAC to quiet mode: Bu seçenek UAC'yi kapatmıyor ama "sakin" bir modda çalışmasını sağlıyor. Bu durumda yaptığınız eylemlerde yönetici hesabına ihtiyacınızın olduğ unu söyleyen uyarılar gösterilmiyor. Di ğer UAC özellikleri ise aktif durumda.
Leave UAC on: Eğer UAC'yi daha önce kapattıysanız ya da "quiet mode"a getirdiyseniz, bu seçenekle eski haline döndürebiliyorsunuz. Tweak UAC'yi çalıştırdıktan sonra işlem yapmaktan vazgeçerseniz de bu seçenek seçili iken "Tamam" düğmesine tıklayabilirsiniz
Eklenme Tarihi : 11.11.2009   Okunma Sayısı : 3416
Anahtar Kelimeler : Win, Vista, Onay, KapatÖnceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım