+90 (212) 659 25 70
Mikro Bayi

Vistada disk sürücülerini gizlemekBilgisayarınızda disk sürücülerini gizleme gereksinimi duyabilirsiniz. Örneğin usb flah belleğinizi sadece Readyboast fonksiyonu için kullanıyorsanız bilgisayarınızda disk sürücüsünün görünmesini istemeyebilirsiniz yada hiç kullanmadığınız A disket sürücünü görmek istemeyebilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki kayıt defteri değerlerini oluşturmanız gerekecektir. bu işlem için öncelikle başlattan aramaya başla kımına yada “çalıştır” menüsüne “regedit” yazıp entera basın kayıt defterinde

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

Anahtarını bulun. Eğer bu anahtar bulunmuyorsa Policies anahtarına sağ tıkayarak “yeni – anahtar” diyerek ismine “Explorer” yazın.

Explorer anahtarına tıkladığınız zaman sağ tarafta ki boş kısma sağ tıklayarak “ yeni – DWORD (32 bit) değeri” oluşturun. İsmine “NoDrives” yazın. Değer verisi kısmına ise aşağıdaki tabloya bakarak her sürücü harfinin karşısındaki değer +32 ekleyerek (32 bit olmasından ötürü) çıkan sonucu ondalık değr olarak giriniz.

Sürücü harfi

Ondalık

Onaltılık

A

1

1

B

2

2

C

4

4

D

8

8

E

16

10

F

32

20

G

64

40

H

128

80

Not: H den sonraki harfler için bir önceki harfin iki katı değer belirtilir. Örn.: I : 256

Örnek vermek gerekirse, eğer disket sürücümüzü gizlemek istiyorsak belirtilen anahtarlar oluşturulur ve ondalık değer kısmına 32+1=33 yazılır. Eğer harfi H olan usb belleği gizleyeceksek 128+32=160 ondalık hane olarak girilir. Bu işlem yapıldıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız işlemin tamamlanması için yeterli olacaktır.
Eklenme Tarihi : 11.11.2009   Okunma Sayısı : 3110
Anahtar Kelimeler : Win, Vista, Disk, SürücüÖnceki Sayfa   Yazdır   Facebook'ta Paylaş

mikro efatura, mikro e-fatura, mikro edefter, mikro e-defter, Mikro Bayi, Mikro Bayii, Mikro v15, Mikro 15, Mikro Destek, mikro yazılım, mikro yazılım bayi, mikro yetkili satıcı, mikro bayileri, mikro programı, mikro yazılım, mikro yardım